Plan na tydzień 16 i korekta planu rocznego

Business team at a meeting talking about business plan, top view

Ok teraz jestem już przekonany, że nad moimi przygotowaniami zawisło jakieś fatum… Już od miesiąca nie udało mi się w całości zrealizować żadnego z tygodniowych planów. W najlepszym wypadku kończyło się przesunięciami/zmniejszeniem intensywności  w najgorszym wypadającymi treningami. W każdym tygodniu jak tylko wchodzę na dobre obroty coś zaczyna się sypać. Nie inaczej było w tym tygodniu, a w zasadzie w drugiej jego połowie i zamiast mocnego tygodnia wyszedł tydzień regeneracyjny…

Żeby nie tracić kolejnego tygodnia postanowiłem dokonać korekt w planie rocznym. Pozostały do pierwszego startu (Półmaraton Poznański) okres czasu postanowiłem podzielić na 3 cykle po 3 tygodnie. Dzięki tym zmianom udało mi się uratować 1 tydzień przygotowań.

Przy okazji też nieco „okrzepnie mój plan”, ponieważ teraz zamierzam w każdym tygodniu „treningowy” realizować po 11h treningu, a w regeneracyjnym 7h. Dlaczego? Ponieważ ciągłe zmiany w planie treningowym powodują wiele nieporozumień z małżonką 😉

Dodatkowo zrezygnowałem z okresu rozbudowy przed Sierakowem na rzecz okresu Podstawowego 3. Chyba jednak za wcześnie w mojej „karierze” na okres rozbudowy z prawdziwego zdarzenia i mogłoby się to źle skończyć – ostatnio starałem się trochę podnieść intensywność biegów i niestety odezwała się stara kontuzja łydki. Mam nadzieję, że problem rozejdzie się po kościach.

Przy okazji uwzględniłem w planie kolejna imprezę na którą się zapisałem, tj. Triathlon Pniewy (dystans olimpijski).

Mój zmieniony plan roczny wygląda więc tak:

Jeśli chodzi o plan tygodniowy to powtórzę plan z zeszłego tygodnia, którego nie udało mi się zrealizować (z pominięciem oczywiście prób szybkościowych w basenie)

Ehh nie tak miało być – mam wrażenie, że założenia zaczynają się sypać jak domek z kart. Jeśli pech nie przestanie mnie prześladować, to niedługo będę musiał zaczynać przygotowania od początku.

 

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *