Plan treningowy triathlon tydzień 13

Początek pływania

Pora na tydzień regeneracyjny. W sumie na czuję się specjalnie zmęczony, bo pierwsze dwa tygodnie obecnego okresu wypadły mi z powodu choroby, kolejne dwa nie zostały zrobione na pełnej intensywności, ale aby utrzymać plan roczny w ryzach i co ważniejsze nie przesadzić zaraz po chorobie zamierzam trzymać się ustaleń. Tak będzie wyglądał mój obecny tydzień:

Z ciekawostek – postanowiłem trochę przyłożyć się od treningu techniki na rowerze. Jest to element, który dość mocno pomijam (i pewnie wiele innych osób też), ale okazuje się, że technika jest ważna (co za odkrycie 😉 ).

Na stronie Sufferfest kupiłem filmik „Elements of style”, który jest reklamowany hasłem „jak cierpieć aby inni tego nie widzieli” 😉 Jest to zbiór ćwiczeń uczących poprawnie kręcić korbą, rozluźniać się czy wydobywać siłę z odpowiednich mięśni na podjazdach. Zajawkę filmiku możecie obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=u6Z_VDrjb3A.

Nie wiem czy to podświadomość, ale zawsze po treningu techniki mam bardzo fajne uczucie lekkości kręcenia – na razie dość szybko mija, ale w czasie spokojnych jazd na trenażerze staram się wykonywać poszczególne ćwiczenia „w głowie”.

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *