Plan treningowy triathlon tydzień 14

PlanDziwne rzeczy się ostatnio dzieją. O ile pisanie notek idzie świetnie to niestety treningi ostatnio nie wychodzą tak jakbym sobie tego życzył. Powodów jest mnóstwo, od gorszego poczucia po nieprzespaną noc, a kończąc na …zagubieniu kąpielówek… Tak zdecydowanie najgłupszy powód jaki można mieć, aby nie pójść na trening 😉 Efekt jednak jest taki, że chyba pierwszy raz nie wykonałem w pełni planu na tydzień regeneracyjny.

Ale zostawiam to już za sobą. Mam nadzieję, że wrócę do rutyny treningowej. Póki co widzę, że ta nieregularność w treningach spowodował mały pik formy – dawno nie biegało mi się z taką łatwością. Może takie „odświeżenie” na tym etapie pomoże.

Z minusów widzę, że każde mocniejsze bieganie powoduje u mnie ból łydek. Po części to zapewne zmiana butów na startowo-treningowe – łydka ma więcej pracy. Trochę mnie to martwi, bo wg. Danielsa powinienem teraz zacząć mocniej trenować. No nic powoli wprowadzam mocniejsze jednostki i będę obserwował rozwój sytuacji.

Jak widać, zmienia się okres przygotowań na Podstawowy 3, czyli już pora na coraz mocniejsze treningi. Plan jest taki, aby próbować realizować 1-2 mocniejsze jednostki biegowe i analogicznie 1-2 mocniejsze jednostki rowerowe. Na rowerze oczywiście będę się wspierał filmikami od Sufferfest, ale planuję trochę obcinać intensywności w miarę potrzeb, żeby się nie zajechać kompletnie – kto jeździł na tych filmikach to wie o co chodzi 😉

Aha przypomnę,  że ten okres jest dość nietypowy (zmiana w pierwsze wersji planu rocznego) i będzie się składał z 11/11/6h.

Od przyszłego tygodnia zmieniam też harmonogram basenów – będę odtąd miał 2×90 minut na stałe w grafiku – w związku z tym zastanawiam się, czy nie przyjąć modelu 3×10(lub 11h) + 6h w tygodniu regeneracyjnym. Stałe godziny basenu, oraz wymaganie 4 treningów biegowych w okresie przygotowań do półmaratonu, sprawiają, że klasyczna periodyzacja trochę traci sens. Ale decyzję podejmę po bieżącym okresie treningowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *