Plan treningowy triathlon – tydzień 9

Początek pływania

W tym tygodniu zaczynam kolejny okres przygotowań – będzie to okres podstawowy 2 (czyli innymi słowy powtórka okresu, który właśnie skończyłem). Tak jak pisałem wcześniej zamierzam powoli zacząć intensyfikować treningi, więc nie będzie to kopia 1:1. Oczywiście pamiętam, że jestem nadal w okresie podstawowym, więc nie będą to jakieś mordercze jednostki jedna za drugą – ot po prostu trochę akcentów i od czasu do czasu coś na przepłukanie żył.

W tym tygodniu zaplanowałem jeden bardzo intensywny trening na trenażerze z płytą DVD. Jest to płyta, którą dostałem wraz z trenażerem. Trening zrobiony z zaangażowaniem zostawia sporą kałużę potu na podłodze 😉 Powoli też już przymierzam się do intensywniejszych jednostek biegowych ze wstawkami 1-2km w tempie progowym etc.

Moje szczegółowe plany:

Z niecierpliwością czekam na plany pływackie od SwimSmooth – od przyszłego roku przechodzę na system 2×90 minut treningu w basenie, bo treninig 45 minutowe są zbyt krótkie. Mam nadzieję, że to pchnie trochę moją formę pływacką do przodu i nie będzie wstydu w Sierakowie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *